חדשות ומבצעים
סקרים
היכן את/ה קונה בדר"כ את הסוללות למכשיר השמיעה שלך?
במכון השמיעה שלי
בבית מרקחת
בחנות אלקטרוניקה
במרכז לליקוי שמיעה
באינטרנט

מה כדאי להשוואת בבחירת מכשיר שמיעה

מה כדאי להשוואת בבחירת מכשירי שמיעה

בשביל להצליח לקבל את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלך בזמן רכישת מכשירי שמיעה, יש צורך לבצע סקר שוק ולהשוות בין הנתונים השונים של המכשירים המוצעים לך. בדרך זאת הכסף שאתה מוציא על המכשיר יהיה אך ורק על מאפיינים שאתה מעוניין או זקוק להם ולא לכאלה שסביר שמעולם לא תשתמש בהם. 

בזמן השוואת מכשירי שמיעה, מומלץ לבדוק את המאפיינים הבאים:

1.      מספר ערוצים:
ככל שיש יותר ערוצים ככה ניתן לכוון את מכשיר השמיעה בצורה מדויקת יותר בהתאם לירידת השמיעה ולצרכים שלך. מיעוט ערוצים משמעותו מיעוט אפשרויות כיוון בהתאם לצרכיך.בחלק מליקוי השמיעה, חשוב מאוד שלמכשיר השמיעה יהיה מספר גדול ככל האפשר של הערוצים על מנת לתת את ההגברה המתאימה באופן ספציפי לעוצמת הירידה בשמיעה בכל טווח תדרים.

2.      מיקרופון כיווני:
אם הנך מעביר זמן רב בסביבה רועשת, אך ברצונך להצליח להתמקד על האדם המדבר אליך מולך, מיקרופונים כיוונים יכולים לסייע לך ע"י הפחתת עוצמת הרעש המגיעה אליך מצדדיך ומאחוריך. בהנחה ואתה מסתכל על האדם המדבר אליך, מיקרופון כיווני יכול לסייע לך להבליט את קולו על רקע הרעש הסביבתי.

3.      אוטומציה:
מרבית המכשירים המובילים כיום מאפשרים לעשות כמעט הכל ללא צורך במגע אדם והם בעצם מחשבים המסייעים לשמיעה. מכשירי שמיעה מתקדמים אלו מבצע מדידה והערכה של הצלילים הסובבים אותך באופן רציף ומתאימים את מידת ההגברה, את כיווניות המיקרופון ומפחיתים את רעשי הרקע המיותרים. הם מסוגלים לזהות באיזה סביבה אקוסטית אתה מצוי בכל רגע נתון, מקולות הדיבור במסעדה ועד לרעש הרוח כאשר אתה מטייל בחוף הים, להפחית את רעשי הרקע ובכך  לשפר את השמיעה ומובנות הדיבור שלך גם במצבים שלרוב היו מקשים עליך.

4.      חיבורים אלחוטיים:
כיום העולם כולו מרושת בחיבורים אלחוטיים (טלפונים סלולריים, רשתות האינטרנט והדיבורית שלנו ברכב לדוגמא) ולכן יש צורך שמכשיר השמיעה יתאים את עצמו לדרישה זאת, ובכך יאפשר להתחבר איתו ישירות למכשירים היום יומיים. חיבור אלחוטיים אלו מאפשרים לחבר את הטלפון הסלולרי, את הטלוויזיה או את מכשיר ה mp3 שלנו ישירות אל מכשירי השמיעה, ללא צורך במתאמים או כבלים מיותרים ובכך להנות מיכולות מכשירי השמיעה, גם בשימוש במכשירים אלו.