חדשות ומבצעים
סקרים
היכן את/ה קונה בדר"כ את הסוללות למכשיר השמיעה שלך?
במכון השמיעה שלי
בבית מרקחת
בחנות אלקטרוניקה
במרכז לליקוי שמיעה
באינטרנט

כיצד מאבחנים ירידה בשמיעה

כיצד מאבחנים ירידה בשמיעה
*הכתבה עדיין בשלבי הכנה
כדי לקבוע האם יש או אין לך ירידה בשמיעה, ואם כן, מה סוג וחומרת הליקוי בשמיעה, יש צורך לעבור בדיקת שמיעה ע"י אודיולוג (קלינאי תקשורת) בה
ייבדק סף השמיעה שלך לדיבור ולתדרים שונים. הבדיקה נערכת בתא אקוסטי אטום לרעשים חיצוניים ובעזרת אוזניות בהן יושמעו צלילים טהורים
מעוצמות חלשות ועד חזקות כאשר המטרה היא לזהות את העוצמה המינימאלית בה הנבדק שומע את הצליל. עוצמה מינימאלית זאת מהווה סף השמיעה והיא נקבעת לכל תדר בנפרד. ציון תוצאות ספי השמיעה מתבצע על גבי גרף הנקרא אודיוגרמה (לינק למאמר על קריאת אודיוגרמה).
האודיוגרמה מחולקת לתדרים החשובים להבנת הדיבור ועוצמות הנמדדות בדציבלים (dB). בחלק העליון של האודיוגרמה יש את ציר התדרים. התדרים הנמוכים נמצאים בצד השמאלי וככל שהתדר גדל כך הצליל ייתפס כגבוה יותר. בצד השמאלי יש את ציר העוצמה (dB) כאשר 0 הוא בחלק העליון ביותר וככל שיורדים למטה והמספרים גדלים, כך עוצמת הצליל גדלה. במילים אחרות, ככל שסף השמיעה נמצא בחלקה העליון של האודיוגרמה בכל תדר, כך השמיעה בתדר זה טובה יותר.
לאחר בדיקת השמיעה האודיולוג יסביר לך את תוצאות הבדיקה ובמידת הצורך יבצע או יפנה אותך לבדיקות אודיולוגיות נוספות. במידה וימצא ליקוי שמיעה, יוכל האודיולוג לייעץ לך בנוגע להתאמת מכשיר שמיעה המתאים ביותר לאורך חייך, לציפיותיך ולתקציבך.