חדשות ומבצעים
סקרים
היכן את/ה קונה בדר"כ את הסוללות למכשיר השמיעה שלך?
במכון השמיעה שלי
בבית מרקחת
בחנות אלקטרוניקה
במרכז לליקוי שמיעה
באינטרנט

9 ספורטאים אולימפיים שניצחו את הלקות בשמיעה

9 ספורטאים אולימפיים שניצחו את הלקות בשמיעה
אולימפיאדת לונדון 2012  אכן הייתה אירוע שייזכר עוד דורות רבים. היה בה הכל – דרמה, אירועים מרגשים וכמובן שבירת שיאים חדשים: מייקל פלפס האמריקאי המשיך לאסוף מדליות זהב והפך לאדם בעל מספר המדליות האולימפיות הגדול בהיסטוריה ויוסיין בולט מג'מייקה עם היכולת המופלאה שלו ששמר על מעמדו כאיש המהיר בעולם.
במשך ההיסטוריה של האולימפיאדיה היו מספר ספורטאים שלא רק שהרשימו ביכולתם האתלטית אלא גם מסיבה אחרת לגמרי: הם לא נתנו ללקות השמיעה שלהם להפריע להם בדרך להפיכת לספורטאים אולימפיים. הנה מספר דוגמאות לאותם ספורטאים מיוחדים:

1.      דיויד סמית (David Smith) – ארה"ב, כדורעף

אובחן עם ירידה חמורה עד עמוקה בשמיעה, דיויד משתמש במכשירי שמיעה מגיל 3. הוא מסתמך בעיקר על קריאת שפתיים לתקשר עם חבריו לקבוצה ומספר שהנכות שלו גרמה לו להיות ספורטאי חזק יותר. לאחרונה השתתף באולימפידת לונדון 2012.
 
2.      טאמיקה קאטשינגס (Tamika Catchings) – ארה"ב, כדורסל

טאמיקה נולדה עם לקות שמיעה דו-צדדית שגרמה להתפתחות של לקות בדיבור. בצעירותה, ילדים היו צוחקים על לקות השמיעה שלה עד שפעם אחת היא זרקה את מכשיר השמיעה שלה לפח. הוריה סירבו לקנות לה מכשיר חדש בשביל שהיא תלמד את הלקח. מאותו יום טאמיקה החלה להתחזק ולהשקיע יותר ויותר בספורט. במהלך 2011 היא זכתה בשחקנית הטובה ביותר בליגת ה WNBA  וזכתה כבר ב-3 מדליות זהב אולימפיות (2004,2008 ו- 2012).

3.      טארנס פרקין ((Terrence Parkin– דרום אפריקה, שחיה

באולימפידית סידני 2000, טארנס הפתיע את העולם בכך שזה במדליית הכסף במשחה 200 מ' גב. טארנס מתקשר עם המאמן שלו בעזרת שפת הסימנים ובמהלך התחרויות השתמש במבזק אור שסימן לו מתי עליו להתחיל לשחות.

4.      כריס קולוויל (Chris Colwill) – ארה"ב,קפיצה למים

כריס נולד עם לקות שמיעה בדרגה בינונית חמורה. השתתף כבר בשתי אולימפיאדות ברצף כאשר במהלכם מאחר והוא אינו משתמש במכשירי השמיעה שלו הוא נעזר בלוח התוצאות שמבשר לו מתי התור שלו לקפוץ.

5.      מרי רוטלסבירג (Marie Roethlisberger) – ארה"ב, התעמלות קרקע

התחרה באולימפיאדה ב 1984 עם נבחרת ארה"ב בהתעמלות קרקע. מרי נולדה עם חרשות בצד אחד ואיבדה את השמיעה באוזן השנייה לאחר דלקת קרום המוח בילדותה. מרי התאמנה והופיעה לצלילי מוזיקה עשירה בבאסים כבדים (Bass Music) על מנת לחוש את הרעידות של המזרון או המתקן.

6.      טוני אלי (Tonny Ally) – אנגליה, קפיצה למים

טוני סובל מליקוי שמיעה גנטי מילדות. בגיל 16 הפך לספורטאי מקצועי ובהמשך זכה באליפות אירופה ב 1999 והשתתף ב-4 משחקים אולימפיים (1988,1996,2000ו-2004).

7.      פרנק ברטוליו (Frank Bartolillo) – אוסטרליה, סייף

במהלך אולימפיאדת אתונה 2004, פרנק יצג את אוסטרליה כסייף המוביל של הנבחרת. לטענתו, היותו חרש רק סייעה לו להתרכז ובכך להפוך להיות סייף טוב יותר.

8.      ג'ף פלואט (Jeff Float) – ארה"ב, שחיה

פלואט היה השחיין החרש הראשון שזוכה במדליית זהב כאשר ארה"ב זכה במשחה 200X4 סגנון חופשי באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984. לאחר שיצא מהבריכה אחרי ששחה את המקצה השלישי וניפץ את שיא העולם ב-5 שניות הוא שמע את שאגות העידוד של הקהל הביתי, מה שתיאר כ"הפעם הראשונה שאני זוכר ששמעתי בבירור את הקהל מעודד אותי".

9.      ג'ים רוין (Jim Ryun) – ארה"ב, ריצה

ג'ים זכה במדליית הכסף במרוץ 1500 מ' באולימפיידת מקסיקו 1968. בשלב מאוחר יותר הפך להיות חבר קונגרס מטעם קנזס ושירת את הציבור בין השנים 1996-2007. במהלך השנים היה אחראי בין השאר על הוצאת חוק ההקלה במס הכנסה לליקוי שמיעה.