חדשות ומבצעים
סקרים
היכן את/ה קונה בדר"כ את הסוללות למכשיר השמיעה שלך?
במכון השמיעה שלי
בבית מרקחת
בחנות אלקטרוניקה
במרכז לליקוי שמיעה
באינטרנט

דרך חדשה לשמוע...דרך השיניים!

מערכת ה Soundbite הינה מערכת המבוססת על עקרון השמיעה דרך הולכת עצם. רטט של עצמות הגולגולת מועבר אל האוזן הפנימית והשבלול ומתורגם לצליל. כיום קיימים בשוק מספר שתלים ומכשירי שמיעה מבוססים טכנולוגיה זאת, אך זאת הפעם הראשונה שמוצע לשוק מכשיר המורכב בתוך הפה.

מערכת ה Soundbite מורכבת משני מרכיבים: יחידת מיקרופון הנראת כמכשיר שמיעה BTE  (מאחורי האוזן) ויחידת השמע (ITM (In the Mouth  המורכבת בצורה נוחה בתוך הפה. אין צורך בשום הכנה דנטלית להרכבת המכשיר החדש או שינוי כלשהו לשיניים. המכשיר מותאם באופן אישי לצורת השיניים האחוריות וניתן להסירו בקלות. שתי היחידות מכילות סוללות נטענות ויחד איתן מגיעה מערכת הטענה יעודית.

       יחידת המיקרופון (BTE)           יחידת הפה (ITM)


יחידת המיקרופון שמאחורי האוזן (BTE):
כדאי לנצל את יכולתה הטבעית של האפרכסת לקלוט ולרכז את צלילי הסביבה, יחידת המיקרופון הזעירה קולטת את הצלילים הישר מתוך תעלת השמע. המיקרופון הזעיר ממוקם בתוך כיפת סיליקון בדומה לזאת הפופלארית במכשירי שמיעה מסוג Open Fitting ומחובר ע"י חוט דקיק ליחידת ה BTE שמאחורי האוזן. ביחידת ה BTE מעבד דיבור דיגיטאלי ומשדר אלחוטי המעביר את המידע האקוסטי ליחידה הממוקמת בתוך הפה. יחידת הפה קולטת את הסיגנל האקוסטי ומתרגמת אותו לרטט בלתי מורגש המועבר לשיניים ומשם לגולגולת ולשבלול השמיעה. בדרך זאת צלילים הנקלטים בתעלת השמע מועברים אל תוך שבלול השמיעה ועוקפים בדרך את האוזן התיכונה הפגומה. בדרך זאת ניתן להנות משמיעה איכותית, גם באוזן בעלת ליקוי הולכתי או מעורב וגם במקרים של ליקוי שמיעה חד צדדי. מערכת ה Soundbite מסוגלת להעביר ספקטרום רחב של צלילים בטווחים של 500Hz-12000Hz.

יחידת הפה (ITM):
יחידת הפה מיוצרת באופן אישי עבור המשתמש על מנת להתאים באופן מושלם לצורת השיניים העליונות-אחוריות בצד ימין או שמאל של הפה. אין צורך בשינוי דינטאלי כלשהו וניתן להרכיב ולהסיר את ההתקן בקלות רבה. היחידה כוללת סוללה נטענת אטומה לחלוטין, מקלט אלחוטי לקליטת האות המועבר מיחידת המיקרופון ומתנד (ויברטור) קטן הממיר את האנרגיה החשמלית לאנרגית תנועה. כל המרכיבים הללו ארוזים במארז אחד מחומרים המשמשים את תעשיית השיניים במשך שנים רבות והם בטוחים לשימוש לאורך זמן.

יחידת ההטענה:
במערכת ה Soundbite אין כל צורך להחליף סוללות. שתי יחידות המערכת מופעלות ע"י סוללות נטענות. הטענת הטענה אורכת בין 6 ל-8 שעות ומאפשרת זמן שימוש של 15 עד 18 שעות.

מערכת  Soundbite מיועדת לאנשים הסובלים מלקות שמיעה חד צדדית או מלקות שמיעה הולכתית-מעורבת המעוניינים בפתרון שמיעתי שאינו דורש ניתוח או טיפול חודרני. אין ספק שמדובר בפתרון חדשני ומהפכני שעלול ליצור מהפכה אמיתית בתחום מכשירי השמיעה המבוססים הולכת עצם. לצערנו, בשלב זה אין עדיין נציגות רשמית למוצר בישראל.
מידע נוסף ניתן לקבל בקישור הבא