חדשות ומבצעים
סקרים
היכן את/ה קונה בדר"כ את הסוללות למכשיר השמיעה שלך?
במכון השמיעה שלי
בבית מרקחת
בחנות אלקטרוניקה
במרכז לליקוי שמיעה
באינטרנט

שאלות נפוצות


שאלה:איך אני יכול לדעת איזו סוללה למכשיר שמיעה אני צריך?
תשובה: לפני מספר שנים, יצרני הסוללות למכשירי שמיעה ביצעו סטנדרטיזציה (תקנון) של גדלי הסוללות השונים. בסופו של התהליך נבחר קוד צבע אחיד לכל מידה שונה של סוללה המסייע למשתמשים לזכור את גודל הסוללה המתאים למכשיר השמיעה שלהם. כיום, כל צבע מתאים לגודל שונה. לאחר תהליך הסטנדרטיזציה כל צבע מייצג גודל סוללה אחר, ללא קשר ליצרן הסוללות. מדי פעם ניתן לראות על גבי האריזה אותיות בסמוך למספר הסוללה, אך אלו חסרי משמעות. הכי חשוב הוא לזכור את הצבע ומספר הסוללה למכשיר השמיעה. אם קיים קושי לזכור את מספר הסוללה, ניתן לציין את צבע הסוללה בלבד ונותן השירות יספק את הסוללה המתאימה. הטבלה המצורפת תסייע לך לאתר את המספר והצבע המתאימים של הסוללה למכשירי השמיעה שלך.

 
שאלה: כמה זמן הסוללה למכשיר השמיעה מחזיקה לפני שעלי להחליף אותה?
תשובה: זה תלוי במספר גורמים כאשר העיקריים שבהם הוא גודל הסוללה, סוג מכשיר השמיעה ויצרן הסוללה למכשיר השמיעה. חלק ממכשירי השמיעה דורשים יותר כוח ולכן הם יקצרו את חיי הסוללה באופן יחסית למכשירי שמיעה אחרים. חלק ממכשיר השמיעה הדיגיטאליים צורכים כמות זרם גבוהה יותר בהשוואה למכשירי שמיעה אנלוגיים מאחר מהם פועלים על מעגלים חשמליים מורכבים יותר. מצד שני, בחלק ממכשירים אלו הוכנסו מערכות החסכוניות באנרגיה המאריכות באופן משמעותי את חיי הסוללה. ישנם אפילו משתמשים אשר מדווחים על חיי סוללה למכשיר שמיעה של כחודש ימים. בממוצע, אורך החיים של סוללה למכשיר שמיעה נע בין 7-5 ימים. אם אורך חיי הסוללה של מכשיר השמיעה שלך קצר משמעותי, יתכן וזהו סימן למכשיר השמיעה אינו פועל כהלכה. מוכן השמיעה שלך יכול להעריך את תפקודו של מכשיר השמיעה שלך והאם צריכת הסוללה שלו סבירה.

שאלה: מה קורה כשאני מסיר את התווית המודבקת לסוללת מכשיר השמיעה?
תשובה: מרבית הסוללות למכשירי שמיעה הם מסוג אבץ-אוויר, כלומר, הסוללה פועלת ע"י פעולה כימית הנוצרת במגע של האבץ המצוי בתוך הסוללה עם האוויר שבחוץ. ברגע שמסירים את התווית מהסוללה למכשיר השמיעה, התהליך הכימי מתחיל, הסוללה מתחילה לפעול ונשארת כך. לא ניתן לעצור את פעולת הסוללה ע"י החזרת התווית בחזרה על גבי הסוללה. העצה הטובה ביותר היא להשאיר את התוויות הללו עד אשר יש צורך בלהחליף את הסוללה. לאחר שהסוללה נגמרת, יש להפריד אותה משאר הסוללות הטריות. (קריאת המשך על מחזור סוללות) כל עוד התווית מודבקת על גבי הסוללה למכשיר השמיעה, ניתן לצפות לחיי מדף של כ-3 שנים. על גבי האריזה של הסוללות למכשירי השמיעה לרוב מצוין תאריך התפוגה שלהן. לאחר תאריך זה, קיימת סבירות שהסוללות לא יתפקדו כראוי.
 
שאלה: היכן מומלץ לרכוש סוללות למכשירי שמיעה?
תשובה: סוללות למכשירי שמיעה ניתן למצוא במספר מקומות בארץ. החל משענים וחנויות אלקטרוניקה ועד למכוני שמיעה ובתי מרקחת. לא מומלץ לקנות סוללות למכשירי שמיעה שלא במקומות המתמחים בתחום זה כגון שענים וחנויות אלקטרוניקה מאחר והידע שלהם בתחום קטן ותחזוקת הסוללות למכשירי השמיעה אינה מתאימה. מכוני שמיעה לרוב מחזיקים סוללות למכשירי שמיעה מיצרן אחד בלבד, מה שמגביל את המבחר ואינו מאפשר ביצוע השוואה למציאת הסוללה למכשיר השמיעה שלך בעלת אורך החיים הארוך ביותר.
מבחנים אוביקטיביים שביצעו אתרים שונים בחו"ל הגיעו למסקנה שישנם שני יצרנים מובילים לסוללות למכשירי שמיעה: חברת Varta הגרמנית וחברת Rayovac האמריקאית. אצלנו ב Hearpower ניתן לקנות סוללות תוצרת Varta-powerone במחירים הנמוכים בישראל!

מומלץ מאוד לקרוא את הכתבה על טיפים חשובים לשימוש נכון בסוללות בקישור הבא: לכתבה